tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

5.9.2016

Antbirlik’e kayyum atandı

Antbirlik’e kayyum ataması

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından alınan karar ile Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifi Birliği’ne (Antbirlik) kayyum atandı.

Tarımda kamu kuruluşları ve özel sektöre yönelik operasyonlar sürerken son olarak Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifi Birliği’ne (Antbirlik) kayyum atanmasına karar verildi. Görevden alınan Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Balaban’ın yerine ise Serik Ziraat Odası Başkanı Mustafa Yavuz getirildi.

Antbirlik’te mevcut Yönetim Kurulu’nun tamamı ile birlikte Birliği bağlı Serik Kooperatifi yöneticilerinin de görevlerine son verildi. Kayyum kararına gerekçe olarak, geçtiğimiz yıl ve bu yılda Bakanlığın görevlendirdiği müfettişler tarafından yapılan incelemeler sonucu yazılan teftiş kurulu raporu işaret edildi.

1952 yılında kurulan Antbirlik’e bağlı Antalya Merkez, Serik, Manavgat, Yeniköy ve Kınık ilçeleri olmak üzere 6 farklı tarım kooperatifi bulunuyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Soğanın beklenen koşusu ne zaman başlayacak?

Soğanın beklenen koşusu ne zaman başlayacak?

İstikrarlı bir pazar talebi olan soğan, bu avantajın yanına ihracat gücüne de eklemeye hazırlanıyor. Ancak bu potansiyeli gerçekleştirmenin önündeki engellerin aşılması gerek. Bu engellerin başında ise iki güncel sorun olan kuraklık ve yükselen girdi maliyetleri var.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.