tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

3.9.2016

773 kişi Bakanlıktan ihraç edildi

773 kişi Bakanlıktan ihraç edildi

FETÖ soruşturmaları kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan ihraç edilen 773 personelin listesi yayınlandı. Listede İlçe ve Şube Müdürü konumunda bulunan 16 kişi de yer alıyor.

OHAL kapsamında yayınlanan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile bulunduğu kurumdan ihraç edilen kamu personellerinin listesi açıklandı. Listede Milli Eğitim Bakanlığı başı çekerken Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan (GTHB) atılanların sayısı ise 773 oldu.

Resmi Gazete’de yayınlanan listede Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda görevli 5 İlçe Müdürü, 9 Şube Müdürü, 1 de Kombina Müdürü de bulunuyor. Bakanlıktan ihraç edilen mühendislerin sayısı 367’yi buluyor. 122 kişi ile en çok ihracın gerçekleştiği il ise Ankara.

Manisa İl Müdürü de tutuklandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda FETÖ-Cemaat yapılanmasıyla ilgili olarak yürütülen soruşturmalar ise devam ediyor. Son olarak 15 Ağustos’ta gözaltına alınan Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürü Hasan Çebi tutuklandı.

Son olarak Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda görevli 9 kişiden 6’sının tutuklandığı, 3’ü hakkında ise adli kontrol kararı verildiği bildirildi. Tokat’ta da İl ve İlçe Müdürlüklerinde görev yapan 17 kişi gözaltına alındı.

KHK ile Bakanlıktaki görevinden alınanların tam listesi burada yer alıyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.