tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

23.8.2016

Afet mağduru üreticilere iyi haber

Afet mağduru üreticilere iyi haber

Tarım Kredi Kooperatifleri, 2016 yılında doğal afetlerden etkilenen üreticilerin kredi borçlarının erteleneceğini duyurdu.

Don ve yangın afetleri başta olmak üzere zorlu bir sezon geçiren üreticilerin beklediği açıklama geldi. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, afetlerden zarar gören üreticilerin kredi borçlarının erteleneceğini açıkladı.

Söylentiler asılsız

“Tarım Kredi Kooperatiflerinin borç erteleme kapsamında olmadığı” yönündeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığı vurgulanan açıklamada, konuyla ilgili gerekli düzenlemelerin yapılmasının beklendiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca Türkiye Tarım Kooperatifi Merkez Birliği’nin 6736 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun”da belirtilen yapılandırma kapsamına alınması için TBMM ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı düzeyinde girişimlerin sürdüğü dile getirildi.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.