tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

29.4.2016

Fiyatı düşen üründe Tarım Kredi devreye girecek

Fiyatı düşen üründe Tarım Kredi devreye girecek

Tarım Kredi Kooperatifleri gıda şirketi kurmaya hazırlanıyor. Şirket, piyasada fiyat düşüklüğü yaşayan ürünleri satın alıp marketlerde satışa sunacak.

Tarım Kredi Kooperatifleri pazar fiyatı düşüşte olan ürünleri satın alarak piyasada denge kurmayı planlıyor. Kooperatifler, bu amaçla bir gıda şirketi kuracak. Şirket fiyatı düşen ürünlerde devreye girip ürün satın alacak ve bunları kendi kuracakları satış marketlerinde ve diğer marketlerde satışa sunacak.

Üreticiden satın alınacak

Buna göre, para etmeyen ürünlerde Tarım Kredi Kooperatifleri devreye girip ürünü direkt olarak üreticiden satın alacak. Genel Müdür Ayhan Karayama fındık, zeytinyağı, çay gibi düşük fiyat krizi yaşanan ürünlerde üreticilerin mağdur olmaması için bu projeyi geliştirdiklerini belirtiyor.

Fındık için yetki alındı

Karayama, ilk olarak fındık alımı yapmak için Yönetim Kurulu’ndan yetki aldıklarını söyledi. 180 bin Kooperatif ortağının fındık üretimi yaptığını hatırlatan Karayama, “Fındık fiyatları şu an için artış trendine girse de, yeniden düşme eğilimi olursa alım yapacağız” şeklinde konuşuyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.