tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

17.3.2016

IKEA mini ev serasını tanıttı

IKEA mini ev serasını tanıttı

IKEA, evde sebze yetiştirmeyi pratik hale getiren hidroponik tarım kitinin tanıtımını yaptı. Nisan ayında piyasaya sürülecek olan kit, mutfak masasında toprak kullanmadan sebze yetiştirmeyi mümkün kılıyor.

Mobilya ve dekorasyon devi IKEA, ev içinde kendi sebzesini yetiştirmek isteyenler için geliştirdiği tarım kitini tanıttı. Hidroponik sistemin kullanıldığı ürün tüketiciye kendi sebzesini yetiştirmenin kolay ve keyifli bir yöntemini sunuyor.

Nisan ayında satışa çıkacak

Nisan ayında piyasaya sürülecek olan yetiştirme kiti küçük bir mutfak masanın üzerine yerleştirilebilecek boyutta. Kiti kullanmak için öncelikle üretilecek ürünün tohumunu seçmek ve tohumu nemli tutacak olan tamponlar ile birlikte fide kitine yerleştirip kapağını kapatmak gerekiyor.

Işık ile destekleniyor

Burada büyümeye başlayan yavru fideler bir süre sonra süngertaşı ile doldurulan yeni fide yataklarına alınıyor. Ve su ve gübre ile dolu diğer kaba yerleştiriliyor. Bu kapta bitkilerin gelişmesi ışık ile de destekleniyor. Bu sistem güneş ışınlarının yetersiz olduğu kış aylarında da kapalı ortamda ürün yetiştirmeyi mümkün kılıyor. Mini bir sera ortamında büyüyen sebzeler kısa süre içinde tüketilebilir olgunluğa erişiyor.

Kendi sebzeni kendin yetiştir!

IKEA’nın hazırladığı tanıtım videosu kitin kullanımını anlatırken, görüntü hızlandırma yöntemiyle bitkilerin büyüme süreci de gösteriliyor. Örnek olarak marul bitkisinin kullanıldığı tanıtım, ev içinde kendi sebzesini yetiştirmeye merak duyan tüketicileri heyecanlandıracak cinsten.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.