tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

13.11.2013 10:19:21

Maksima: küresel pazarda yerli bir traktör

Yerli traktör üreticisi Türk Motor Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (TÜMOSAN) Maksima traktörlerinin ilk tanıtımını Adana Tarım Fuarı’nda gerçekleştirdi. 1000 saatlik tarla testlerinin ardından fuar alanında tanıtılan Maksima’yı deneme olanağı bulan üreticiler yerli üretim olmasının yanı sıra performans ve fiyat açısından da traktörü beğendiklerini dile getirdi. Geniş arazilerde ihtiyaç duyulan yüksek beygir güçlü traktör talebini karşılamak üzere 115 beygirlik Maksima tarktörlerin AR-GE  çalışmaların İTÜ Teknopark bünyesinde sürdürüldüğünü vurgulayan TÜMOSAN Genel Müdürü Kurtuluş Öğün, seri üretimle birlikte yerli bir markanın küresel pazarda rekabet edeceğini söyledi.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.