tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

13.11.2013 10:19:21

Maksima: küresel pazarda yerli bir traktör

Yerli traktör üreticisi Türk Motor Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (TÜMOSAN) Maksima traktörlerinin ilk tanıtımını Adana Tarım Fuarı’nda gerçekleştirdi. 1000 saatlik tarla testlerinin ardından fuar alanında tanıtılan Maksima’yı deneme olanağı bulan üreticiler yerli üretim olmasının yanı sıra performans ve fiyat açısından da traktörü beğendiklerini dile getirdi. Geniş arazilerde ihtiyaç duyulan yüksek beygir güçlü traktör talebini karşılamak üzere 115 beygirlik Maksima tarktörlerin AR-GE  çalışmaların İTÜ Teknopark bünyesinde sürdürüldüğünü vurgulayan TÜMOSAN Genel Müdürü Kurtuluş Öğün, seri üretimle birlikte yerli bir markanın küresel pazarda rekabet edeceğini söyledi.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.