tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

1.4.2020

Hazine arazilerinde kira ödemeleri ertelendi

Hazine arazilerinde kira ödemeleri ertelendi

Hazineye ait tarım arazilerinde üretim yapan üreticilerin Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına ait kira ödemelerinin 6 ay süreyle ertelendiği duyuruldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yeni tip koronavirüse (Covid-19) nedeniyle hazine arazilerine dair kararını açıkladı. Buna göre, tarımsal amaçlı kiralanan hazine arazilerinden 6 ay süreyle kira ödemesi talep edilmeyecek.

Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Ecrimisil Bedelinin Yarısı Üzerinde Kiralama Projesi kapsamındaki üreticilerin Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına ait kira ödemelerinin ertelenirken, bu arazilere ilişkin ecrimisil işlemleri de hasat dönemi dikkate alınarak yürütülecek.

Koronavirüs salgının nedeniyle uygulamaya konulan erteleme kararı, yaklaşık 600 milyon metrekare tarım alanı için kira sözleşmesi düzenlenen 51 bin civarında üreticiyi ilgilendiriyor.  


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Yiyecekler neden mora büründü?

Yiyecekler neden mora büründü?

Antioksidan özelliği yüksek sebze-meyvelerden elde edilen mormiks ile üretilen ekmek, simit ve tatlılar bugünlerde yoğun ilgi görüyor.

Bursa’nın suyu ve toprağı tehdit altında!

Bursa’nın suyu ve toprağı tehdit altında!

Bursa-Yenişehir'de su kaynakları ve tarım arazileri alarm veriyor. Tehlikenin bir boyutu kuraklık, diğeri ise madencilik projesi.

Tarım arazilerine hobi bahçesi kurulamayacak

Tarım arazilerine hobi bahçesi kurulamayacak

Haziran ayında TBMM’ye sunulması beklenen 33 maddelik torba yasa, tarımsal amaçlı arazi kullanımına dair değişiklikler öngörüyor.

tarlasera Mayıs sayısı çıktı!

tarlasera Mayıs sayısı çıktı!

Kapak Konusu sayfalarını Covid-19 sürecinde üreticilerin taleplerine ayıran tarlasera, Koruma&Besleme ekini de okurlarıyla buluşturuyor.

Tarımsız bir Rönesans mümkün mü?

Tarımsız bir Rönesans mümkün mü?

Sokaklarda yeniden özgürce dolaşacağımız, sevdiklerimize yeniden doya doya sarılacağımız günler mutlaka gelecek. Peki o günler geldiğinde, yüzümüzü geleceğe çevirdiğimize ne göreceğiz?