tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

28.4.2019

Prim destekleri için son 2 gün

Prim destekleri için son 2 gün

Hububat, baklagiller ve dane mısır için verilecek fark ödemesi destekleri için başvuru süresi Salı günü sona eriyor.

Türkiye genelinde tarımsal destekler kapsamında üreticilere verilecek olan fark ödemeleri için son tarih yaklaşıyor. Buna göre 2018 yılında hububat, baklagiller ve dane mısır satışı yapan üreticilerin 30 Nisan günü mesai bitimine kadar Tarım ve Orman Bakanlığı İl veya İlçe Müdürlüklerine başvurularını tamamlaması gerekiyor.

Bu yıl buğday, arpa, yulaf, çavdar ve tritikale gibi hububat ürünleri için fark ödemeleri kilogram başına 5 Kuruş olacak belirlenirken, dane mısır üreticileri ise kilogram başına 3 Kuruş prim desteğinden faydalanacak. Kuru fasulye, nohut ve mercimek gibi baklagillerde ise bu oran 50 Kuruş/kg şeklinde olacak.

Yeraltı sularının yetersiz seviyede ve su kısıtının olduğu tespit edilen bölgelerde ise mercimek ve nohut yüzde 50 ek destek alacak. Başvuru süreci Salı günü itibariyle sona erecek prim desteklerinden faydalanmak için üreticilerin Çiftçi Kayıt Sistemi’ne en geç hasat dönemi öncesinde kayıt olmuş olması gerekli.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Kazdağları altına feda edilmesin!

Kazdağları altına feda edilmesin!

Bitki örtüsünün yanı sıra su ve oksijen kaynaklarıyla da dünyanın sayılı coğrafyalarından biri olan Kazdağları’nda altın madeni projesine tepkiler büyüyor.

Tarımda kadınların cesur yürüyüşü

Tarımda kadınların cesur yürüyüşü

Başta kimse inanmadı, başarılı olabileceklerini tahmin etmedi, ama Keçiborlu’nun üretici kadınları bir araya gelerek lavanta kokulu bir köy yarattı. tarlasera.com 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu köyün kahramanlarından biri olan Huriye Tezcan ile konuştu.

Tek bitki 5 pazara birden hitap ediyor

Tek bitki 5 pazara birden hitap ediyor

Koruma altındaki akzambak bitkisinin soğanı, çiçeği, polenleri, yaprakları ve yağı, kısacası her bir kısmı farklı bir ticari değere sahip!

tarlasera Ağustos sayısı çıktı!

tarlasera Ağustos sayısı çıktı!

Bu ay tarımda enerji politikalarını masaya yatıran tarlasera, Dijital Tarım ekinin ikinci sayısıyla birlikte okurlarıyla buluştu.

Tarımda kalkınma idealinin son 30 yılı

Tarımda kalkınma idealinin son 30 yılı

1990 yılından bu yana hazırlanan altıncı kalkınma planı bu hafta uygulamaya girdi. 5’er yıllık bu planlar, ulaşabildiği ya da ulaşamadığı hedefleriyle Türkiye tarımının çehresindeki değişimi sergiliyor.