tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

28.4.2019

Prim destekleri için son 2 gün

Prim destekleri için son 2 gün

Hububat, baklagiller ve dane mısır için verilecek fark ödemesi destekleri için başvuru süresi Salı günü sona eriyor.

Türkiye genelinde tarımsal destekler kapsamında üreticilere verilecek olan fark ödemeleri için son tarih yaklaşıyor. Buna göre 2018 yılında hububat, baklagiller ve dane mısır satışı yapan üreticilerin 30 Nisan günü mesai bitimine kadar Tarım ve Orman Bakanlığı İl veya İlçe Müdürlüklerine başvurularını tamamlaması gerekiyor.

Bu yıl buğday, arpa, yulaf, çavdar ve tritikale gibi hububat ürünleri için fark ödemeleri kilogram başına 5 Kuruş olacak belirlenirken, dane mısır üreticileri ise kilogram başına 3 Kuruş prim desteğinden faydalanacak. Kuru fasulye, nohut ve mercimek gibi baklagillerde ise bu oran 50 Kuruş/kg şeklinde olacak.

Yeraltı sularının yetersiz seviyede ve su kısıtının olduğu tespit edilen bölgelerde ise mercimek ve nohut yüzde 50 ek destek alacak. Başvuru süreci Salı günü itibariyle sona erecek prim desteklerinden faydalanmak için üreticilerin Çiftçi Kayıt Sistemi’ne en geç hasat dönemi öncesinde kayıt olmuş olması gerekli.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tarımda kadınların cesur yürüyüşü

Tarımda kadınların cesur yürüyüşü

Başta kimse inanmadı, başarılı olabileceklerini tahmin etmedi, ama Keçiborlu’nun üretici kadınları bir araya gelerek lavanta kokulu bir köy yarattı. tarlasera.com 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu köyün kahramanlarından biri olan Huriye Tezcan ile konuştu.

Mısırda verim hırs değil akılla geliyor

Mısırda verim hırs değil akılla geliyor

Kullanım amacına, yaşadığı bölgenin iklim ve toprak şartlarına en uygun mısır tohumu hangisi? Üretici bunun cevabını doğru verirse, sezon sonu aldığı başarı da o kadar tatmin edici oluyor.

Fiyat artışının gerçek suçlusu kim?

Fiyat artışının gerçek suçlusu kim?

Sebze-meyve fiyatlarındaki artışı herkes kendi açısından yorumluyor. Durumun gerçek sebebini anlamak içinse olaya daha geniş bir perspektiften bakmak gerekiyor.

Arazilerin yeni müfettişi ile tanışın!

Arazilerin yeni müfettişi ile tanışın!

Diyarbakır-Karapınar’da tarım arazilerinin denetlenmesinde görevli personele havadan tespit yapacak drone’lar eşlik edecek.

tarlasera Mayıs sayısı çıktı!

tarlasera Mayıs sayısı çıktı!

Tarım turizmini Kapak Konusu sayfalarına taşıyan tarlasera, Bitki Koruma&Besleme ekinin yeni sayısını da okurlarıyla buluşturuyor.