tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

21.12.2016

Türkiye’nin ilk özel tarım okulu açıldı

Türkiye’nin ilk özel tarım okulu açıldı!

Türkiye’nin ilk özel tarımsal eğitim kurumu olan Balaban Tarım Okulu İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde hizmete girdi.

Türkiye’nin ilk özel tarım okulu olan Balaban Tarım Okulu İstanbul-Arnavutköy’de hizmete açıldı. Solucan Gübresi Üretimi programıyla eğitime başlayan okulda başarı gösteren öğrenciler Halk Eğitim Merkezi sertifikası almaya hak kazanacak.

Tüm branşlarda eğitim verilecek

Arnavutköy’de yer alan Balaban köyünde uzun süredir kullanılmayan bir köy okulunun tadilat edilmesiyle hayata geçirilen Balaban Tarım Okulu’nda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın kontrolünde bulunan tüm branşlarda eğitim verilmesi hedefleniyor.

turkiye-nin-ilk-tarim-okulu-acildi.jpg

Kayıtlar devam ediyor

Okulda Genç Çiftçi Eğitimi, Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum, Mantar Yetiştiriciliği ve Biçerdöver Bakımı ve Onarımı programları için de kayıt süreci devam ediyor. Eğitimler ise Arnavutköy Gıda Tarım ve Hayvancılık Personeli tarafından yürütülüyor.

Üretici ve üretici adaylarını bekliyor

Projeyi geliştirip Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sunduklarını belirten Örs Tarım ve Hayvancılık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Örs, “Milli Eğitim okulu tahsis etti, biz de organizasyon işini üstlendik. Kurslarda başarı gösterenler yapılacak sınav ile Hayat Boyu Öğrenme projesi Halk Eğitim Merkezi sertifikaları verilecek” şeklinde konuşuyor.


Yorumlar
  • Hayriye Aygül

    Böyle bir çalışmadan haberim yoktu,çok mutlu oldum,tebrikler.Emeği geçen herkese teşekkürler.

Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.