tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

21.12.2016

Türkiye’nin ilk özel tarım okulu açıldı

Türkiye’nin ilk özel tarım okulu açıldı!

Türkiye’nin ilk özel tarımsal eğitim kurumu olan Balaban Tarım Okulu İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde hizmete girdi.

Türkiye’nin ilk özel tarım okulu olan Balaban Tarım Okulu İstanbul-Arnavutköy’de hizmete açıldı. Solucan Gübresi Üretimi programıyla eğitime başlayan okulda başarı gösteren öğrenciler Halk Eğitim Merkezi sertifikası almaya hak kazanacak.

Tüm branşlarda eğitim verilecek

Arnavutköy’de yer alan Balaban köyünde uzun süredir kullanılmayan bir köy okulunun tadilat edilmesiyle hayata geçirilen Balaban Tarım Okulu’nda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın kontrolünde bulunan tüm branşlarda eğitim verilmesi hedefleniyor.

turkiye-nin-ilk-tarim-okulu-acildi.jpg

Kayıtlar devam ediyor

Okulda Genç Çiftçi Eğitimi, Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum, Mantar Yetiştiriciliği ve Biçerdöver Bakımı ve Onarımı programları için de kayıt süreci devam ediyor. Eğitimler ise Arnavutköy Gıda Tarım ve Hayvancılık Personeli tarafından yürütülüyor.

Üretici ve üretici adaylarını bekliyor

Projeyi geliştirip Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sunduklarını belirten Örs Tarım ve Hayvancılık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Örs, “Milli Eğitim okulu tahsis etti, biz de organizasyon işini üstlendik. Kurslarda başarı gösterenler yapılacak sınav ile Hayat Boyu Öğrenme projesi Halk Eğitim Merkezi sertifikaları verilecek” şeklinde konuşuyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Sel sularına direnen domatesler geliyor

Sel sularına direnen domatesler geliyor

İklim değişikliğine paralel olarak sıklaşan sel afetlerinin etkilerine karşı dirençli domates çeşitleri geliştirmek için Mersin'de çalışma başlatıldı.

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Üst üste yaşanan afetlerin Türkiye tarımındaki etkisini inceleyen tarlasera'ya bu ay Dijital Tarım ekinin yeni sayısı da eşlik ediyor.