tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

21.12.2016

Türkiye’nin ilk özel tarım okulu açıldı

Türkiye’nin ilk özel tarım okulu açıldı!

Türkiye’nin ilk özel tarımsal eğitim kurumu olan Balaban Tarım Okulu İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde hizmete girdi.

Türkiye’nin ilk özel tarım okulu olan Balaban Tarım Okulu İstanbul-Arnavutköy’de hizmete açıldı. Solucan Gübresi Üretimi programıyla eğitime başlayan okulda başarı gösteren öğrenciler Halk Eğitim Merkezi sertifikası almaya hak kazanacak.

Tüm branşlarda eğitim verilecek

Arnavutköy’de yer alan Balaban köyünde uzun süredir kullanılmayan bir köy okulunun tadilat edilmesiyle hayata geçirilen Balaban Tarım Okulu’nda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın kontrolünde bulunan tüm branşlarda eğitim verilmesi hedefleniyor.

turkiye-nin-ilk-tarim-okulu-acildi.jpg

Kayıtlar devam ediyor

Okulda Genç Çiftçi Eğitimi, Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum, Mantar Yetiştiriciliği ve Biçerdöver Bakımı ve Onarımı programları için de kayıt süreci devam ediyor. Eğitimler ise Arnavutköy Gıda Tarım ve Hayvancılık Personeli tarafından yürütülüyor.

Üretici ve üretici adaylarını bekliyor

Projeyi geliştirip Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sunduklarını belirten Örs Tarım ve Hayvancılık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Örs, “Milli Eğitim okulu tahsis etti, biz de organizasyon işini üstlendik. Kurslarda başarı gösterenler yapılacak sınav ile Hayat Boyu Öğrenme projesi Halk Eğitim Merkezi sertifikaları verilecek” şeklinde konuşuyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Salgın günlerinin gizli kahramanı şekerpancarı

Salgın günlerinin gizli kahramanı şekerpancarı

Salgın nedeniyle kolonya tüketimi hızla artarken Türkiye’nin avantajı ise biyoetanolün hammaddesi olan şekerpancarındaki üretim.

Tesla’nın mucidinden tarım robotu

Tesla’nın mucidinden tarım robotu

“Tarım teknolojilerinde en önemli ihtiyaç dayanıklılık” diyen Tesla’nın mucitlerinden Marc Tarpening, çilek tarımını dönüştürecek bir hasat robotu teknolojisine imza atıyor.

Koronavirüs limon fiyatlarını yükseltti

Koronavirüs limon fiyatlarını yükseltti

Grip virüslerine karşı bağışıklığı güçlendiren narenciye ürünlerinin tüketimi artıyor. Artan talep limonda hal fiyatlarına da yansıdı.

tarlasera Mart sayısı çıktı!

tarlasera Mart sayısı çıktı!

Mart sayısında tarımsal sigortaların bugünü ve geleceğini masaya yatıran tarlasera’nın bu ay okurlarına bir de hediyesi var.

Muz yaprakları yedinci kıtaya karşı!

Muz yaprakları yedinci kıtaya karşı!

Hindistan’da bir teknoloji şirketi, muz yapraklarından geliştirdiği ürünlerle plastik ve kağıt malzemelere alternatif yaratmayı başardı.