tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

18.11.2016

Agrobest Grup Hollandalı tohum firmasını satın aldı

Agrobest Grup Hollandalı tohum firmasını satın aldı!

Yerli bitki koruma şirketlerinden Agrobest Grup, Hollanda menşeli tohum firması Ad Rossen Seed’i satın aldı.

Türkiye’nin önemli bitki koruma şirketlerinden Agrobest Grup, sebze tohumları alanında faaliyet gösteren Hollanda merkezli Ad Rossen Seed firmasını satın aldığını duyurdu.

17 Kasım itibariyle kesinlik kazanan satın alma hamlesinin ardından Ad Rossen Seed’in Türkiye ile birlikte 24 ülkede faaliyette bulunacağı açıklandı.

Gelişmeler tarlasera.com'da

2002 yılında kurulan ve Türkiye’nin yanı sıra yurtdışında da bitki koruma ürünleri ile adından söz ettiren Agrobest Grup ile Ad Rossen Seed arasındaki anlaşmaya dair yeni gelişmeler yine ilk olarak tarlasera.com’da olacak.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Sel sularına direnen domatesler geliyor

Sel sularına direnen domatesler geliyor

İklim değişikliğine paralel olarak sıklaşan sel afetlerinin etkilerine karşı dirençli domates çeşitleri geliştirmek için Mersin'de çalışma başlatıldı.

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Üst üste yaşanan afetlerin Türkiye tarımındaki etkisini inceleyen tarlasera'ya bu ay Dijital Tarım ekinin yeni sayısı da eşlik ediyor.