tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

2.11.2016

tarlasera Kasım sayısı raflarda!

tarlasera Kasım sayısı raflarda!

Kasım ayı ile birlikte 75. sayısını yayınlayan tarlasera, okuyucularını yine tarımın dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

Dünya genelinde internet kullanıcılarının sayısı 3,5 milyara yaklaştı. Bu dünya nüfusunun neredeyse yarısı demek! 2016 itibariyle Türkiye’de de 46 milyon aktif internet kullanıcısı var. Akıllı telefon kullanım oranı yüzde 60’a ulaşan Türkiye bu konuda da dünya 13’üsü.

Dijital devrim o kadar hızlı yaşanıyor ki, dijital dünyanın yaşamlarımızı biçimlendirdiğini söylemek bile artık bir “klişe” haline geldi! Peki tarımın bu “yeni dünya”dan etkilenmemesi düşünülebilir mi?

tarlasera’nın 75. sayısı artık tohum, pestisit, gübre ve sulama gibi tarımın temel bileşenleri arasında anılmaya başlayan dijital teknolojileri kapağına taşıdı. Toprak sensörlerinden zirai hava takibine ve işletme yönetimine kadar dijitalleşen süreçler tarıma yeni bir gözle bakmanızı sağlayacak.

Kaliteli gıda üretici ile işbirliğinden geçiyor

Compass Group, dünyanın en büyük 500 şirketinin yer aldığı Fotune Global listesine girmeyi başaran bir gıda servis ve organizasyon firması. Firmanın Türkiye ayağı olan Sofra/Compass Group, bir süre önce kullandığı sebze ve meyveleri doğrudan tarımsal üreticilerden tedarik etme kararı aldı. tarlasera’ya konuk olan firmanın CEO’su Nihat Kartal’a göre gıdada kalite ve standartlaşmanın üretici ile direkt işbirliğinden geçiyor.

tarlasera-kasim-sayisi-raflarda1.jpg

tarlasera Vodafone Arena'daydı

Süper Lig’de yarış kızışırken son şampiyon Beşiktaş ve taraftarları yeni stadyumlarının keyfini çıkarıyor. Türkiye’de ilk kez hibrit çim kullanılan Vodafone Arena’nın zemininde Onur Özata’nın imzası var. tarlasera’nın Arena’da ziyaret ettiği Özata, modern ve kaliteli çim takımların oyun stratejilerini etkileyecek kadar önem taşıdığını söylüyor.

Kasım sayısında başka neler var?

Rusya ile uzun süredir beklenen “tarım barışı”nda ilk somut adım Ekim ayında atıldı ve narenciye ürünlerinde ihracat yeniden başladı. tarlasera, bir yılı bulan krizin bilançosunu ve gelecek tahminlerini sayfalarına taşıyor. Türkiye’de tarihsel dünyada ise yükselen bir değer olan kentsel tarım, ithal tohumların çeltik pazarında yarattığı değişimi, bitki beslemede en yeni teknolojileri ve Söke pamuğunun öyküsünü de tarlasera Kasım sayısında bulacaksınız.

tarlasera Kasım sayısına ulaşmak için size en yakın Migros, Macrocenter ve D&R mağazasına uğramanız yeterli. Derginizi düzenli olarak masanızda görmek ve tarlasera deneyimini her ay yaşamak için ise Abonelik sayfamızı ziyaret edebilir ve yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak tarlasera’ya abone olabilirsiniz!


Yorumlar
  • Zafer

    Şampion BEŞİKTAŞ Gerisi TIRAŞ

Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Salgın günlerinin gizli kahramanı şekerpancarı

Salgın günlerinin gizli kahramanı şekerpancarı

Salgın nedeniyle kolonya tüketimi hızla artarken Türkiye’nin avantajı ise biyoetanolün hammaddesi olan şekerpancarındaki üretim.

Bitki araştırma sahasına dozer müdahalesi!

Bitki araştırma sahasına dozer müdahalesi!

Pamukkale Üniversitesi’ndeki Yerli Tohum ve Bitki Üretim Merkezi arazisi, sosyal tesis inşaatı gerekçesiyle iş makineleri tarafından tahrip edildi.

Kara mürvere dair efsane ve gerçekler

Kara mürvere dair efsane ve gerçekler

Koronavirüs korkusu vitamin ağırlıklı tarım ürünlerine olan ilgiyi arttırdı. Hakkında çok sayıda yanlış bilginin de dolaştığı kara mürver bunların başında geliyor.

Tesla’nın mucidinden tarım robotu

Tesla’nın mucidinden tarım robotu

“Tarım teknolojilerinde en önemli ihtiyaç dayanıklılık” diyen Tesla’nın mucitlerinden Marc Tarpening, çilek tarımını dönüştürecek bir hasat robotu teknolojisine imza atıyor.

Muz yaprakları yedinci kıtaya karşı!

Muz yaprakları yedinci kıtaya karşı!

Hindistan’da bir teknoloji şirketi, muz yapraklarından geliştirdiği ürünlerle plastik ve kağıt malzemelere alternatif yaratmayı başardı.