tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

2.11.2016

tarlasera Kasım sayısı raflarda!

tarlasera Kasım sayısı raflarda!

Kasım ayı ile birlikte 75. sayısını yayınlayan tarlasera, okuyucularını yine tarımın dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

Dünya genelinde internet kullanıcılarının sayısı 3,5 milyara yaklaştı. Bu dünya nüfusunun neredeyse yarısı demek! 2016 itibariyle Türkiye’de de 46 milyon aktif internet kullanıcısı var. Akıllı telefon kullanım oranı yüzde 60’a ulaşan Türkiye bu konuda da dünya 13’üsü.

Dijital devrim o kadar hızlı yaşanıyor ki, dijital dünyanın yaşamlarımızı biçimlendirdiğini söylemek bile artık bir “klişe” haline geldi! Peki tarımın bu “yeni dünya”dan etkilenmemesi düşünülebilir mi?

tarlasera’nın 75. sayısı artık tohum, pestisit, gübre ve sulama gibi tarımın temel bileşenleri arasında anılmaya başlayan dijital teknolojileri kapağına taşıdı. Toprak sensörlerinden zirai hava takibine ve işletme yönetimine kadar dijitalleşen süreçler tarıma yeni bir gözle bakmanızı sağlayacak.

Kaliteli gıda üretici ile işbirliğinden geçiyor

Compass Group, dünyanın en büyük 500 şirketinin yer aldığı Fotune Global listesine girmeyi başaran bir gıda servis ve organizasyon firması. Firmanın Türkiye ayağı olan Sofra/Compass Group, bir süre önce kullandığı sebze ve meyveleri doğrudan tarımsal üreticilerden tedarik etme kararı aldı. tarlasera’ya konuk olan firmanın CEO’su Nihat Kartal’a göre gıdada kalite ve standartlaşmanın üretici ile direkt işbirliğinden geçiyor.

tarlasera-kasim-sayisi-raflarda1.jpg

tarlasera Vodafone Arena'daydı

Süper Lig’de yarış kızışırken son şampiyon Beşiktaş ve taraftarları yeni stadyumlarının keyfini çıkarıyor. Türkiye’de ilk kez hibrit çim kullanılan Vodafone Arena’nın zemininde Onur Özata’nın imzası var. tarlasera’nın Arena’da ziyaret ettiği Özata, modern ve kaliteli çim takımların oyun stratejilerini etkileyecek kadar önem taşıdığını söylüyor.

Kasım sayısında başka neler var?

Rusya ile uzun süredir beklenen “tarım barışı”nda ilk somut adım Ekim ayında atıldı ve narenciye ürünlerinde ihracat yeniden başladı. tarlasera, bir yılı bulan krizin bilançosunu ve gelecek tahminlerini sayfalarına taşıyor. Türkiye’de tarihsel dünyada ise yükselen bir değer olan kentsel tarım, ithal tohumların çeltik pazarında yarattığı değişimi, bitki beslemede en yeni teknolojileri ve Söke pamuğunun öyküsünü de tarlasera Kasım sayısında bulacaksınız.

tarlasera Kasım sayısına ulaşmak için size en yakın Migros, Macrocenter ve D&R mağazasına uğramanız yeterli. Derginizi düzenli olarak masanızda görmek ve tarlasera deneyimini her ay yaşamak için ise Abonelik sayfamızı ziyaret edebilir ve yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak tarlasera’ya abone olabilirsiniz!


Yorumlar
  • Zafer

    Şampion BEŞİKTAŞ Gerisi TIRAŞ

Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Tarımda yeni ufukları su mercimeği açacak

Bitki bilimi insanlığı yakın geleceğe hazırlamak için daha sürdürülebilir gıdalar geliştirmenin peşinde. Araştırmacıların bu açıdan rol model olarak önerdikleri bitki ise hem tanıdık hem yepyeni bir isim!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Sel sularına direnen domatesler geliyor

Sel sularına direnen domatesler geliyor

İklim değişikliğine paralel olarak sıklaşan sel afetlerinin etkilerine karşı dirençli domates çeşitleri geliştirmek için Mersin'de çalışma başlatıldı.

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Doğaya karşı kazanmak kaybetmek demek!

Üst üste yaşanan afetlerin Türkiye tarımındaki etkisini inceleyen tarlasera'ya bu ay Dijital Tarım ekinin yeni sayısı da eşlik ediyor.