tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

25.6.2015 13:20:47

Çiftlik oyunu gerçek oldu

Japon bir firma, gerçek ödülleri olan sanal bir çiftlik oyunu geliştirdi. Meraklıları için oldukça eğlenceli gözüken oyuna büyük rağbet var. Japon bir firma tarafından geliştirilen “Enkaku Bokujo isimli oyun, Türkçe'de “Uzak Çiftlik” anlamına geliyor. Oyun, metrekaresi aylık 4,5 dolardan gerçek bir arazi kiralama fırsatı sunuyor. Oyunu oynayan kişi sanal çiftliğinde ürünleri sularken ve beslerken, başka bir yerde gerçek bir çiftçi gerçek bir arazide aynı işlemleri yapıyor. Karpuz, patates gibi ürünlerden seçim yapılabiliyor. Ancak, ürünleri bilerek yok etmek ya da sulamamak yasak. Hasat zamanı geldiğinde ve oyuncu ürünleri yetiştirmeyi başardıysa, ekip yetiştirdikleri gerçek ürünler kapılarına teslim ediliyor. Hatta, oyunun gerçek sebze marketi bile var! Henüz yalnızca Japonca olan oyunun bir gün İngilizce ve diğer dillere de çevrilmesi dileğiyle...


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.