tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

31.7.2018

İki logo, iki site, tek bakanlık

İki logo, iki site, tek bakanlık

Tarım ve Orman Bakanlığı adı altında birleşen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın kurumsal kimliklerinde yeni durumun yarattığı karışıklık yaşanıyor.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi çerçevesinde iki bakanlığın birleştirilmesiyle oluşturulan Tarım ve Orman Bakanlığı’nda yeniden yapılanma sürerken söz konusu kurumsal alanda henüz gerçekleşmeyen birleşme ilginç durumlara yol açıyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın web sitesi olan tarim.gov.tr ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın web sitesi olan ormansu.gov.tr geçtiğimiz günlerde güncellendi. İki sitede de bakanlığın adı Tarım ve Orman Bakanlığı olarak değiştirilirken, buna karşın eski bakanlıkların logolarını koruması dikkat çekiyor.

Kurum sitelerinde güncellemeler sürüyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile ilgili bilgiler her iki web sitesine de eklenirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü gibi Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesindeki kurumların web sitelerinde de yeni Bakana ait güncellemelerin yapıldığı görülüyor.

Bu arada tarim.gov.tr adresinde bulunan Bakanlarımızın Listesi sayfasında bulunan kronolojik listede ilk güncellemelerde geçmiş orman bakanlıklarında bakanlık görevi yapan isimlere yer verilmemişti. Son yapılan değişikliklerle birlikte son Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve ondan önceki bakanlar da sayfaya eklendi.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Yeni pestisit yasakları ne getirecek?

Yeni pestisit yasakları ne getirecek?

AB’de alınan yasak kararına karşın tartışılmaya devam eden neonikotinoidler Türkiye'nin gündemine hızlı girdi. Peki bundan sonra ne olacak?

Türkiye’nin kadim kestane ağaçları

Türkiye’nin kadim kestane ağaçları

Kestane yeryüzünün en uzun ömürlü bitkilerinden. Türkiye’de yüzyılları devirip de hala meyve vermeye devam ederek adeta zamanın yıkıcılığına direnen pek çok kestane ağacı bulunuyor.

Sebzede iki fırtına birleşirse…

Sebzede iki fırtına birleşirse…

Antalya’da yaşanan yağış ve hortum afetinin ardından zaten zirvede gezen sebze fiyatlarının daha da artması şaşırtıcı olmayacak.

Kenevirde yasalar değişiyor, peki ya üretim?

Kenevirde yasalar değişiyor, peki ya üretim?

Kenevir bitkisinin tıbbi ve endüstriyel değeri hem yurtdışında hem de Türkiye’de ezberleri bozuyor. Şimdi sıra teşvik ve üretimde.

tarlasera Şubat sayısı çıktı!

tarlasera Şubat sayısı çıktı!

Türkiye tarımının geleceğinin tartışıldığı tarlasera Şubat sayısının armağanı ise geçen yılın panoramasını sunan Almanak 2018.