tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

13.1.2017

İzmir’de fuar için geri sayım başladı

İzmir’de fuar için geri sayım başladı

Perşembe günü başlayacak olan Agroexpo 12. Uluslararası İzmir Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın bu yılki teması “Genç Çiftçiler” olacak.

Avrupa’nın en büyük dört uluslararası tarım fuarından biri olan Agroexpo kapılarını bu Perşembe günü açıyor. Gaziemir Uluslararası Fuar Alanı’nda 19-22 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek fuarın ana teması Genç Çiftçiler olarak belirlendi.

Genç üreticiler ödüllendirilecek

“Biz Türk tarımının geleceğiyiz” başlığı ile düzenlenecek fuar kapsamında tarıma gönül veren genç üreticiler öncelikli olacak. Fuarın ilk günü İzmir, Aydın ve Manisa’dan seçilecek 6 başarılı genç üreticiye plaket verilecek.

Makine sektöründen özel konuk

Yaklaşık 750 katılımcının yer alacağı İzmir Tarım Fuarı’nın 54 ülkeden toplam 300 bin ziyaretçiye ulaşması hedefleniyor. Fuarın onur konuğu ise Avrupa Tarım Makinaları Sanayicileri Birliği (CEMA) Başkanı Richard Markwell olacak.

Bilgi yarışması ilgi çekecek

28 alım heyetinin katılacak fuar İran Tarım İş Forumu ve Arap Tarım İş Forumu’na da ev sahipliği yapacak. Etkinlik kapsamında Genç Çiftçiler Zirvesi, Kooperatifçilik Zirvesi ve Tarım Sanayi Entegrasyonu Zirvesi’nin yanı sıra Genç Çiftçiler Bilgi Yarışması da düzenlenecek.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

İklim ve hastalık yönünden zorlu bir sezon geçiren tarla domatesinde piyasa fiyatları maliyetlerin çok altına düştü. Üreticiler fabrikaların sezon başı taahhüt ettikleri fiyatlardan alım yapmasını bekliyor.

2022 yılında bu pestisitler de olmayacak

2022 yılında bu pestisitler de olmayacak

Zirai ilaçlarda kullanılan 9 farklı etken madde daha gelecek yılsonu itibariyle tarımda tamamen yasaklı olacak. Toplam 7 etken madde için ise kısıtlama kararı alındı.

tarlasera Ağustos sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Ağustos sayısı okurlarıyla buluştu!

Kapak Konusu sayfalarında biyoenerjiyi tarımın gözünden inceleyen Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, bu ay Dijital Tarım ekinin yeni sayısını da okurlarına armağan ediyor.