tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

7.2.2017

Bakanlıkta kim kadrolu kim sözleşmeli?

Bakanlıkta kim kadrolu kim sözleşmeli?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personelinin 4’te 3’ü kadrolu iken bunların yüzde 27’si ise ziraat mühendisleri oluşturuyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı güncel personel bilgilerini kamuoyuyla paylaştı. Toplam personelin yüzde 77’sinin memur kadrosunda yer aldığı Bakanlıkta ziraat mühendisleri ise çoğunluğu oluşturuyor.

Personelin 4’te 3’ü kadrolu

Açıklanan rakamlara göre 23 Aralık 2016 tarihi itibariyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı  bünyesinde toplam 57 bin 175 personel görev yapıyor. Bunun 44 bin 157’si kadrolu, 2 bin 36’sı ise sözleşmeli statüsünde. İşçi statüsündeki personel sayısı 10 bin 622.

41 bin kişi taşrada görev yapıyor

Bakanlık kadrolarında uzmanlık alanına göre ziraat mühendisleri yüzde 27 ile ilk sırada geliyor. Toplam 15 bin 471 ziraat mühendisinin çalıştığı Bakanlıkta 8 bin 159 veteriner hekim, 4 bin 876 teknikerin yanı sıra 2 bin 252 de gıda mühendisi bulunuyor. Bakanlığın merkez teşkilatında çalışanların sayısı 3 bin 324 iken taşra teşkilatında görev yapan personelin sayısı ise 41 bini buluyor.

Görevden almalar yaşandı

Bakanlık Mart ayında 550’si ziraat mühendisi olmak üzere bin 667 personel alınacağını duyurmuştu. 15 Temmuz sonrası yapılan operasyonlardan en çok etkilenen dördüncü Bakanlık olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda görevden alınan personelin sayısı ise 800’e yaklaşmıştı. Temmuz ayında ise 3071 yeni personele ihtiyaç olduğu duyurulmuştu.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.