Tarım Dergisi tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

Anket | Tarım anketleri

Yabancı yatırımcılara arazi satışı hızlandı

Tarım alanlarının yabancı yatırımcılara satışına izin verilmesinden bu yana toplam 2 bin 159 dekar arazinin satışı yapıldı.

Kuru fasulyeye de ithalat teşviki

Nohuttan sonra kuru fasulyede de ithalatı arttırma kararı alındı. Fasulyede Eylül ayına kadar kaldırılan gümrük vergisi kırmızı biberde de düşürülecek.

Üreticilerin kredi borçlarına erteleme geliyor

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından üreticilerin kredi borçlarının yeniden yapılandırılacağı ve gıdada hileye verilen cezaların arttırılacağı açıklandı.

tarlasera soruyor, okuyucuları yanıtlıyor

Geçtiğimiz yılın en önemli tarım olayı ve yıldız ürünü hangisiydi? 2017'de tarımın başlıca gündemi ne olmalı? Anketimize katılarak görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Şekerpancarının avans alım fiyatı açıklandı

Şekerpancarında bu yılın avans alım fiyatı açıklandı. Ton başına 210 TL olarak belirlenen fiyat geçtiğimiz yıla oranla yüzde 15 oranında artmış oldu.

Domateste ihracat kapıları önce büyük üreticilere açılacak

Türkiye’den ithalatın yeniden başlamasının önünde ciddi bir engel olmadığını belirten Rusya gıda denetimi yetkilileri, domateste büyük çaplı ihracat yapan üreticilerin öncelikli olduğunu söyledi.

Bin 700 tarım danışmanı aranıyor

Bakanlığın açıkladığı kararla bu yıl içinde ziraat odaları ve üretici örgütlerinde bin 700 tarım danışmanı istihdam edilecek.

Sebze-meyvede fiyat tartışması yeniden TBMM’de

Sebze-meyve ürünlerinde tüketiciye yansıyan fiyat farkının giderilmesine yönelik düzenlemeler Meclis’e sunulmaya hazırlanıyor.

Ziraat fakültelerine teşvik var, mezuna iş yok!

YÖK, LYS'de ziraat fakültesi bölümlerine ilk 3’te giren öğrencilere burs verileceğini açıkladı. Öte yandan ziraat mezunlarının yüzde 12’si işsiz.

Hükümet farklı, tarımın bakanı aynı

65. hükümet bugün kurulurken Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı koltuğundaki isim aynı kaldı. tarlasera takipçileri, Faruk Çelik'in geçtiğimiz 6 aydaki performansını değerlendiriyor.

2016 tarımsal destekleri açıklandı

Bu yıl üreticilere dekar başına verilecek mazot ve gübre desteği ile kg başına fark ödemesi destekleri Resmi Gazete’de yayınlandı.

Genç üreticiler için hibe başvuruları başlıyor

18-40 yaş arası ve kırsalda yaşayan genç girişimcilerin faydalanabileceği üretici hibe desteği için başvurular bugün başlıyor.

Batının tattığı ilk turunçgil

M.Ö. 310 yılında Batı toplumunda turunçgillere dair en eski bilgiler hangi meyveden söz ediyordu?

Fiili depoculuk özel sektöre devredilecek

TMO’nun tarımsal ürün depolama görevi özel sektöre devredilmeye hazırlanıyor. Başbakan Davutoğlu, TMO’nun yalnızca piyasaları dengelemede rol üstleneceğini dile getirdi.

Ülkelere göre tarımsal sulama

Yoğun nüfusları doyurmak için tarımsal üretimde sulama şart. Peki sulama olanakları en geniş ülke hangisi?

Günbatımında tarım arazileri

Günbatımının ışıklarıyla renklenen bu üç tarım arazisi de farklı bir ürüne ait. Peki fotoğraflardaki ürünleri tanıyabildiniz mi?

1
Devamını Yükle
19