Aralık Sayısı

ARALIK SAYISI RAFLARDA

Aralık Sayısı

KAPAK KONUSU

Türkiye ‘de ve Avrupa’da tarım hukuku Türkiye ‘de ve Avrupa’da tarım hukuku
Toprağın mülkiyeti ve kullanımı odaklı bir hukuk anlayışından üretimin her aşamasını kapsayan bir anlayışa evrilen tarım hukuku bugün fikri haklar gibi etik meseleleri de içeren bir görünüme sahip.

DOSYA

Muz Muz
İthal muzda kaçakçılık ve üreticinin önündeki engeller kalkarsa yerli muz üretiminin 1-2 yıl içinde Türkiye’nin muz ihtiyacını karşılaması için bir engel kalmayacak gibi görünüyor.

RÖPORTAJ

ADAMA Türkiye Ülke Müdürü Şahin Özkan ADAMA Türkiye Ülke Müdürü Şahin Özkan
Bitki koruma sektörünün geleceğiyle ilgili öngörülerini tarlasera ile paylaşan Özkan, “Tarımsal üretim değerini asla yitirmeyecek” diyor.

DETAY

Tarımsal atıklar katma değer kaynağı Tarımsal atıklar katma değer kaynağı
Hem çevreyle uyumlu hem de ekonomik fayda sağlayan tarımsal atık kullanımının avantajlarını ve inceliklerini tarlasera ele aldı.

5G hızı tarımı kanatlandıracak 5G hızı tarımı kanatlandıracak
Sensör ve drone gibi teknolojik cihazların kendi aralarındaki iletişimini hızlandıracak 5G teknolojisi, tarımda da verimliliği en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor.

Egeli Tariş’in yüzyıllık öyküsü Egeli Tariş’in yüzyıllık öyküsü
İlk örgütlenmenin başladığı 1913 yılından bu yana Türkiye’de kooperatifçiliği sembollerinden olan Tariş’in 100 yılı aşan öyküsünü tarlasera kaleme aldı.

Otonom teknolojiler sera maliyetini düşürecek Otonom teknolojiler sera maliyetini düşürecek
Tarımda en önemli girdilerden biri olan hasat sürecine yönelik robot üreticilerinin yürüttüğü otonom hasat makinesi çalışmaları üreticiler için ciddi avantajlar vaat ediyor.

...ve daha fazlası tarlasera’nın Aralık sayısında!