Temmuz Sayısı

EKİM SAYISI RAFLARDA

Ekim Sayısı

KAPAK KONUSU

Türkiye’de ve dünyada tarımsal destekler Türkiye’de ve dünyada tarımsal destekler
Tarımsal destekleme modellerindeki değişimler üretimi geliştirmeye odaklanıldığını ve gezegenin geleceğinin, teknolojik ilerlemenin ve kırsal kalkınmanın önemsendiğini gösteriyor.

DOSYA

Ekim makineleri Ekim makineleri
Ekim metotlarına göre sınıflandırılan ekim makineleri tohum, gübre, zirai ilaç ve su tüketimini azaltarak üretimde verimliliği arttırıyor.

RÖPORTAJ

Riccardo Disperati Riccardo Disperati
Türkiye’nin peyzaj mimarisinde en eski kuruluşu olan Gardensa’nın sahibi ve Ziraat Yüksek Mühendisi Riccardo Disperati, “Sektörde önemli olan en ekstrem koşullarda başarı kazanmak” diyor.

DETAY

Dolar etkisi tarımın üç cephesini sarsıyor Dolar etkisi tarımın üç cephesini sarsıyor
Döviz kurunda yaşanan fırtına tarımı da önüne kattı. İlk elden bitki besleme ve koruma ile tarım makineleri sektörlerini etkileyen krizle ortaya dökülen rakamlar tarımsal verimliliğe gölge düşüreceğe benziyor.

Buğdayda mücadele ilk adım Buğdayda mücadele ilk adım
Buğday tarımında her yıl hastalıklar yüzünden yetiştirilen ürünlerin yaklaşık dörtte biri kaybediliyor. tarlasera buğdayda başlıca hastalıklarla mücadelenin inceliklerini anlatıyor.

Yabani sonbahar meyvesi: Alıç Yabani sonbahar meyvesi: Alıç
Çok detaycı olmayan iklim ve toprak isteği, kullanım alanları ve satış fiyatıyla daha fazla değer görmeyi hak eden alıç meyvesine dair bilmedikleriniz tarlasera’da.

Katma değerin yeni reçetesi nanoteknoloji Katma değerin yeni reçetesi nanoteknoloji
Açlıkla mücadele, tarımda sürdürülebilirlik, ürün verimi ve kalitesinde artış gibi vaatler sunan nanoteknolojinin tarım dünyasındaki potansiyelini tarlasera inceledi.

...ve daha fazlası tarlasera’nın Ekim sayısında!