Son Sayı Çıktı | tarlasera
Temmuz Sayısı

AĞUSTOS SAYISI RAFLARDA

Ağustos Sayısı

KAPAK KONUSU

Türkiye’nin değişen ürün deseni Türkiye’nin değişen ürün deseni
2000’li yıllar itibariyle Türkiye’de üretilen ürünlerin çeşitliliği, yaygınlığı ve ülke coğrafyasına dağılımı büyük dönüşümlere uğradı. tarlasera Türkiye’nin tarımsal ürün desenindeki değişimi panoramasını sunuyor.

DOSYA

Toprak altı damla sulama Toprak altı damla sulama
Enerji, işgücü ve bakım maliyetlerinde sağladığı avantajlar sayesinde sulamada önümüzdeki yıllarda zirveye yerleşmesi beklenen toprak altı damla sulamanın özelliklerini tarlasera inceledi.

RÖPORTAJ

Üreticiyle temas hızlı çözüm getiriyor Üreticiyle temas hızlı çözüm getiriyor
Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine gelen Hayrettin Uçak, üreticilerle kurulan doğrudan ilişkinin önemini kendi deneyimleri üzerinden anlatıyor.

DETAY

Gübre kanunu acil ihtiyaç Gübre kanunu acil ihtiyaç
Gübre sektöründe geçmişten gelen sorunlar son 2 yılda yaşanan gelişmelerle iyice kaotik bir hal aldı. tarlasera bu sorunlara çözüm olabilecek bir Gübre Kanunu’nun gerekliliğini uzmanlarla tartışıyor.

Turunçgil hasadı kabusa dönmesin! Turunçgil hasadı kabusa dönmesin!
Akdeniz meyve sineğinin yarattığı kayıplar turunçgillerde zararlı mücadelesinin önemini gözler önüne serdi. Narenciyede doğru korunma ve mücadele yöntemleri tarlasera’da.

Sürdürülebilir tarım toprakta başlıyor Sürdürülebilir tarım toprakta başlıyor
Tarımın en önemli kaynağı toprak, tarıma elverişli toprak ise elimizden en hızlı kayıp giden şey! Gelecek nesillere verimli bir tarım gezegeni bırakmak için işe topraktan başlamak gerekiyor.

Şimdi maviyemiş zamanı! Şimdi maviyemiş zamanı!
100 yılı aşkın süredir “blueberry” adıyla dünya pazarlarını şenlendiren maviyemiş, Karadeniz bölgesinde üreticisine getirdiği kazanç ile ciddi bir alternatif olarak adını duyuruyor.

...ve daha fazlası tarlasera’nın Ağustos sayısında!