Şubat Sayısı

ŞUBAT SAYISI RAFLARDA

Şubat Sayısı

KAPAK KONUSU

Hassas tarım Hassas tarım
Üretim için gerekli verilerin elde edilmesi, uygun bir şekilde üreticiye ulaştırılması ve en akılcı yolla kullanımını mümkün kılan hassas tarım tüm yönleriyle tarlasera’da inceleniyor.

DOSYA

Silajlık mısır Silajlık mısır
Üretimde yapılan hataların yanı sıra tel kurdu ve bozkurt gibi zararlıların üretimi riske attığı silajlık mısırda üretim prensipleri ve mücadele yöntemleri ne olmalı? Cevapları tarlasera Şubat sayısında.

RÖPORTAJ

ECPA Halkla İlişkiler Direktörü Graeme Taylor ECPA Halkla İlişkiler Direktörü Graeme Taylor
Taylor: “Pestisitlerin her soruna çözüm olmadığının farkındayız. Ancak üreticilerin verimlerini en üst düzeye çıkarmak için yapması gerekenler arasında önemli bir yer tuttuğunu da biliyoruz.”

DETAY

Tarıma kömür karası sürülmesin! Tarıma kömür karası sürülmesin!
Eskişehir’in tarımdaki yüz akı Alpu Ovası termik santral tehlikesiyle karşı karşıya. Sorulması gereken soru ise şu: “Dimyat’a pirince giderken, eldeki bulgurdan olunur mu?”

Zeytinde başarının ön koşulu planlama Zeytinde başarının ön koşulu planlama
Zeytin, hem ekonomik hem de kültürel yönüyle Türkiye tarımının en önemli ürünleri arasında. Özellikle kış aylarıyla birlikte önem kazanan bitki koruma ve besleme uygulamaları zeytinde başarının yolunu açıyor.

Çukurova’da söz yeniden pamukta Çukurova’da söz yeniden pamukta
Bir dönem Çukurova’daki yerini mısıra devreden pamuk, kaybettiği tahtına geçtiğimiz sezon üretim alanlarının artmasıyla birlikte yeniden geçmeye hazırlanıyor. Dönüşümün geçici olup olmadığını ise zaman gösterecek.

Turp pazarının kalplerdeki güzelliği Turp pazarının kalplerdeki güzelliği
Çin turpları market ve pazar tezgahlarının aranan sebzeleri arasına girmeyi başardı. Lezzeti ve farklı imajıyla ilgi çeken ürünün geleceğini ise tüm bu özellikleri dikkate alan tüketiciler belirleyecek.

...ve daha fazlası tarlasera’nın Şubat sayısında!