Nisan Sayısı

NİSAN SAYISI RAFLARDA

Nisan Sayısı

KAPAK KONUSU

Entegre mücadele Entegre mücadele
Tarımda birden fazla tekniği bir bütün halinde ele alan entegre mücadele yalnızca sürdürülebilirliği sağlamakla kalmıyor başka faydaları da getiriyor. tarlasera tüm yönleriyle entegre mücadeleyi inceledi.

DOSYA

Bağcılık Bağcılık
Türkiye’nin üzüm üretiminde sahip olduğu potansiyelin elden kaçırılmaması için yasaklanan kimyasallara karşı alternatiflerin değerlendirilmesi ve bitki koruma sürecinde tüm kurallara uyulması gerek.

RÖPORTAJ

Mahindra Hisarlar Mahindra Hisarlar
Mahindra Hisarlar CEO’su Jagan Kurian şirketin geçirdiği önemli dönüşümü ve geleceğin tarımsal mekanizasyon trendlerine dair görüşlerini tarlasera’ya anlattı.

DETAY

Antepfıstığının çelişkili yolu Antepfıstığının çelişkili yolu
Antepfıstığındaki fiyat meselesi sektörü ikiye böldü. Baklava sektörü stokçular nedeniyle fahiş fiyattan ürün aldıklarını söylerken, üreticiler stokçu kavramına karşı çıkıyor.

İlkbaharı güzel hatırlamak için! İlkbaharı güzel hatırlamak için!
Erkenden açan çiçekleriyle çoktan renklenseler de, meyve bahçeleri bu haliyle ilkbahar geç donlarına karşı daha savunmasız. Donun yıkıcı etkilerine karşı korunmak ise bilgi ve teknolojiyle mümkün.

Tarımda bir başka gerçeklik: VR Tarımda bir başka gerçeklik: VR
Modern tarım anlayışında, sanal gerçeklik teknolojisi de binlerce yıldır süregelen geleneksel tarım yöntemlerini modernize ederek yeni bir bakış açısı getiriyor.

Solucan gübresi şöhretin bedelini ödüyor Solucan gübresi şöhretin bedelini ödüyor
Artan merdiven altı üretimler solucan gübresine olan güveni sarsarken, kesin çözüm ise ya cezai yaptırımdan ya da doğru üretilmiş solucan gübrelerine verilecek destekten geçiyor.

Fidan güvenliği file ve tüplerden soruluyor Fidan güvenliği file ve tüplerden soruluyor
File ve tüp uygulamaları fidanları olumsuz dış etkenlere karşı koruyan birer kalkan görevi görüyor. Peki bu ürünlerden en etkin şekilde nasıl yararlanmalı?

...ve daha fazlası tarlasera’nın Nisan sayısında!