tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

31.7.2018

İki logo, iki site, tek bakanlık

İki logo, iki site, tek bakanlık

Tarım ve Orman Bakanlığı adı altında birleşen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın kurumsal kimliklerinde yeni durumun yarattığı karışıklık yaşanıyor.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi çerçevesinde iki bakanlığın birleştirilmesiyle oluşturulan Tarım ve Orman Bakanlığı’nda yeniden yapılanma sürerken söz konusu kurumsal alanda henüz gerçekleşmeyen birleşme ilginç durumlara yol açıyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın web sitesi olan tarim.gov.tr ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın web sitesi olan ormansu.gov.tr geçtiğimiz günlerde güncellendi. İki sitede de bakanlığın adı Tarım ve Orman Bakanlığı olarak değiştirilirken, buna karşın eski bakanlıkların logolarını koruması dikkat çekiyor.

Kurum sitelerinde güncellemeler sürüyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile ilgili bilgiler her iki web sitesine de eklenirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü gibi Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesindeki kurumların web sitelerinde de yeni Bakana ait güncellemelerin yapıldığı görülüyor.

Bu arada tarim.gov.tr adresinde bulunan Bakanlarımızın Listesi sayfasında bulunan kronolojik listede ilk güncellemelerde geçmiş orman bakanlıklarında bakanlık görevi yapan isimlere yer verilmemişti. Son yapılan değişikliklerle birlikte son Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve ondan önceki bakanlar da sayfaya eklendi.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Özelleşen şeker fabrikalarında yeni sezon manzaraları

Özelleşen şeker fabrikalarında yeni sezon manzaraları

Özelleştirilen 7 şeker fabrikasının 3'ünde üretim hedefleri geçtiğimiz yılın altında kalırken 6 fabrikada ise belirsizlik sürüyor.

Üzüm bağları çatıya taşındı

Üzüm bağları çatıya taşındı

Burası New York-Brooklyn’de yüksek bir binanın çatı katı. Bin 400 metrekarelik bu çatıyı özel kılan şey ise dünyada ticari şaraplık üzüm üretimi yapılan ilk çatı arazisi olması.

Türkiye’nin kadim kestane ağaçları

Türkiye’nin kadim kestane ağaçları

Kestane yeryüzünün en uzun ömürlü bitkilerinden. Türkiye’de yüzyılları devirip de hala meyve vermeye devam ederek adeta zamanın yıkıcılığına direnen pek çok kestane ağacı bulunuyor.

Daha az suyla daha iyi domates mümkün!

Daha az suyla daha iyi domates mümkün!

İspanya’da araştırmacılar çeri domates üretiminde kullanılan suyu yarı yarıya azaltılarak besin değerlerinin arttırılabileceğini kanıtladı.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.