tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

6.10.2017

Hibe desteklerinde ödemeler bugün başlıyor

Hibe desteklerinde ödemeler bugün başlıyor

Bugün başlayan yeni sezon tarımsal destek ödemelerinde tarım sigortaları destekleri kapsamında üreticilere toplam 105 milyon TL ödenecek.

2017 yılı tarımsal destekleri bugün saat 18:00 itibariyle üreticilerin hesaplarına aktarılmaya başlayacak. Bu yıl üreticilere verilecek hibe desteklerinin toplam 918,5 milyon TL’yi bulacağı açıklandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada tarım sigortası yaptıran üreticilere toplamda 105 milyon TL ödeme yapılacağı belirtildi. Genç Çiftçi Projesi kapsamında tarıma yönelik yatırım yapan genç girişimcilere ise toplam 13 milyon TL destek verilecek. Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklerdeki payı ise 11,3 milyon TL olacak.

Yıl başından itibaren başlayan ödemeler eklendiğinde toplam desteğin 10,5 milyar TL’ye ulaşacağı açıklanırken, 2017 yılı için üreticilere verilecek 12,8 milyar TL hibe desteklerinin yüzde 82’lik kısmının ödenmiş olacağı belirtildi.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Bu ziraat fakülteleri üniversitelerinden ayrılacak

Bu ziraat fakülteleri üniversitelerinden ayrılacak

Türkiye’nin 13 üniversitesinin bölünmesini öngören kararın hangi ziraat fakültelerini etkileyeceğini tarlasera.com araştırdı.

Seçim meydanları tarımı hatırladı

Seçim meydanları tarımı hatırladı

24 Haziran öncesi hem kamuoyunda hem de seçim meydanlarında tarımın adı geçtiğimiz dönemlere oranla daha sık geçiyor. tarlasera.com seçime katılacak partilerin tarım programlarını inceliyor.

Monsanto marka ismi tarihe karışıyor

Monsanto marka ismi tarihe karışıyor

Bayer şirketi tarafından satın alınan tohum devi Monsanto artık Bayer adı altında faaliyet gösterecek.

Daha az suyla daha iyi domates mümkün!

Daha az suyla daha iyi domates mümkün!

İspanya’da araştırmacılar çeri domates üretiminde kullanılan suyu yarı yarıya azaltılarak besin değerlerinin arttırılabileceğini kanıtladı.

tarlasera Haziran sayısı çıktı!

tarlasera Haziran sayısı çıktı!

Dikey tarım teknolojilerini kapağına taşıyan tarlasera’nın okurlarına bu ayki hediyesi ise Mısırda Yabancı Ot Mücadelesi posteri.