tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

6.10.2017

Hibe desteklerinde ödemeler bugün başlıyor

Hibe desteklerinde ödemeler bugün başlıyor

Bugün başlayan yeni sezon tarımsal destek ödemelerinde tarım sigortaları destekleri kapsamında üreticilere toplam 105 milyon TL ödenecek.

2017 yılı tarımsal destekleri bugün saat 18:00 itibariyle üreticilerin hesaplarına aktarılmaya başlayacak. Bu yıl üreticilere verilecek hibe desteklerinin toplam 918,5 milyon TL’yi bulacağı açıklandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada tarım sigortası yaptıran üreticilere toplamda 105 milyon TL ödeme yapılacağı belirtildi. Genç Çiftçi Projesi kapsamında tarıma yönelik yatırım yapan genç girişimcilere ise toplam 13 milyon TL destek verilecek. Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklerdeki payı ise 11,3 milyon TL olacak.

Yıl başından itibaren başlayan ödemeler eklendiğinde toplam desteğin 10,5 milyar TL’ye ulaşacağı açıklanırken, 2017 yılı için üreticilere verilecek 12,8 milyar TL hibe desteklerinin yüzde 82’lik kısmının ödenmiş olacağı belirtildi.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Sınırlar kalktı, bir köyün kaderi böyle değişti

Sınırlar kalktı, bir köyün kaderi böyle değişti

Yozgat’ta tarım arazileri arasındaki sınırları kaldırıp ortak üretim yapan üreticiler bölgede tarımı yeniden cazip kılmayı başardı.

Bu harita domatesin sırrını ortaya dökecek

Bu harita domatesin sırrını ortaya dökecek

Meyvelerin olgunlaşma sürecinde gen haritasındaki değişimleri görüntüleyen Domates İfade Atlası, bitki ıslahçıları için pek çok sorunun yanıtını içinde taşıyor.

Işık kirliliği meyve üretimini düşürüyor

Işık kirliliği meyve üretimini düşürüyor

Yapay ışıkların yoğun olduğu bölgelerde bitkilerin gelişimi için gerekli olan gece tozlaşmasının azaldığı kanıtlandı.

Her arpacık şalot değil!

Her arpacık şalot değil!

Sarımsağa benzer görünümü ve lezzetiyle tüketiciyi cezbeden arpacık soğanı ve şalot arasındaki farkları biliyor musunuz?

tarlasera Mart sayısı çıktı!

tarlasera Mart sayısı çıktı!

Mart sayısında 2000 sonrası kuşağın tarımla olan ilişkisini masaya yatıran tarlasera’nın bu ay okurlarına bir de hediyesi var.