tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

6.10.2017

Hibe desteklerinde ödemeler bugün başlıyor

Hibe desteklerinde ödemeler bugün başlıyor

Bugün başlayan yeni sezon tarımsal destek ödemelerinde tarım sigortaları destekleri kapsamında üreticilere toplam 105 milyon TL ödenecek.

2017 yılı tarımsal destekleri bugün saat 18:00 itibariyle üreticilerin hesaplarına aktarılmaya başlayacak. Bu yıl üreticilere verilecek hibe desteklerinin toplam 918,5 milyon TL’yi bulacağı açıklandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada tarım sigortası yaptıran üreticilere toplamda 105 milyon TL ödeme yapılacağı belirtildi. Genç Çiftçi Projesi kapsamında tarıma yönelik yatırım yapan genç girişimcilere ise toplam 13 milyon TL destek verilecek. Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklerdeki payı ise 11,3 milyon TL olacak.

Yıl başından itibaren başlayan ödemeler eklendiğinde toplam desteğin 10,5 milyar TL’ye ulaşacağı açıklanırken, 2017 yılı için üreticilere verilecek 12,8 milyar TL hibe desteklerinin yüzde 82’lik kısmının ödenmiş olacağı belirtildi.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Islahçının dostu tarım robotları!

Islahçının dostu tarım robotları!

Tarımsal robotlar artık yalnızca üreticilerin değil ıslahçıların da çalışma arkadaşı olmaya başladı. Binlerce bitkiyi her yönüyle izleyen robotlar topladıkları verileri araştırmacıların hizmetine sunuyor.

Üzüm bağları çatıya taşındı

Üzüm bağları çatıya taşındı

Burası New York-Brooklyn’de yüksek bir binanın çatı katı. Bin 400 metrekarelik bu çatıyı özel kılan şey ise dünyada ticari şaraplık üzüm üretimi yapılan ilk çatı arazisi olması.

tarlasera Ekim sayısı çıktı!

tarlasera Ekim sayısı çıktı!

Dünyada ve Türkiye’deki tarımsal destek modellerini masaya yatıran tarlasera bu okurlarının karşısına Dijital Tarım ekiyle birlikte çıkıyor.

Atakum’dan Silivri’ye, ilk ders zili neyi anlatıyor?

Atakum’dan Silivri’ye, ilk ders zili neyi anlatıyor?

Tarım liseleri eğitim sisteminin sorunlarını ağır şekilde yaşarken, öğrenci ve veliler için çekim merkezi olamamaktan mustarip.

Daha az suyla daha iyi domates mümkün!

Daha az suyla daha iyi domates mümkün!

İspanya’da araştırmacılar çeri domates üretiminde kullanılan suyu yarı yarıya azaltılarak besin değerlerinin arttırılabileceğini kanıtladı.